Ortaokul

Asil bir nesil için…

Çocuklarımız Büyüyor

Ortaokul dönemi, çocuklarda ilgi alanlarının belirginleşmeye başladığı ve kendini keşfetme sürecinin hızlandığı yıllardır. Bu dönemde, sadece zihinsel ve psikolojik değil bedensel da olarak çok önemli değişimler yaşayan çocukların akademik ve sosyal gelişimleri tüm hayatlarında derin izler bırakacaktır. Çocukluktan gençliğe geçiş sürecinde, öğrencilerimizi bir yandan LGS gibi önemli sınavlara hazırlamak, diğer yandan da sosyal beceriler, sportif ve sanatsal yetkinlikler kazandırarak çok yünlü gelişimlerine katkıda bulunmak okulumuzun eğitim vizyonuyla doğrudan ilgilidir.

Asil’de ortaokul eğitimi; farklı ve özgün düşünebilen, sorgulama ve problem çözme becerilerine sahip, çevresiyle çok boyutlu ve sağlıklı ilişkiler kurabilen, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Koçluk Sistemi

Alanında uzman ve özverili eğitim kadromuz, bireysel danışmalık sistemimizle her bir öğrencimizin farklı ilgi ve eğilimlerini tespit edilip değerlendirerek özel ve farklılaşmış bir eğitim müfredatı uygular.
Butik okul konseptiyle eğitim veren okulumuzda her bir çocuğun birbirinden farklı bireyler olduğu gerçeği hem rehberlik çalışmalarımızın hem de akademik anlayışımızın temelini oluşturur. Etkin rehberlik uygulamalarımızla öğrencilerimize yanında olduğumuzu hissettirir, zorluklara karşı baş edebilme yollarını birlikte deneyimleriz. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimimiz öğrencilerin anlık problemlerine geçici çözümler bulmayı değil, etkili ve kalıcı yöntemlerle hayatları boyunca karşılarına çıkabilecek engelleri aşmada yardımı olacak bilgi ve donanımları onlara kazandırmayı amaçlar.

 

Ölçme Değerlendirme

Bireysel eğitim metodu uygulamayı ve her bir öğrencimizin seviyesine uygun, farklılaştırılmış eğitim vermeyi bize olanaklı kılan bir diğer husus da etkin ve sık yapılan ölçme değerlendirme uygulamalarıdır. Eğitim sürecinde aktif bir ölçme değerlendirme yöntemi uygulayan okulumuzda her konu ve kazanımdan yeterli miktarda testler ve sınavlar uygulanmakta ve bunların sonuçları analiz edilerek ayrıntılı şekilde akademik raporlar çıkarılmaktadır. Bu analiz ve raporların sonuçlarında bireysel ve gruplar halinde etüt çalışmaları yapılarak öğrencilerin eksiklerini kapatabilmesi sağlanır.

LGS Hazırlık

LGS (Liselere Giriş Sınavı) hazırlık, tecrübe ve yetkinliği ile uzun yıllardır okulumuzun lider olduğu bir alandır. Bu liderlikte deneyimli ve nitelikli eğitimcilerimizin uyguladığı yoğun ve etkili LGS programları ile birlikte, kullandığımız hazırlık dokümanları, yapılan testler ve deneme sınavlarının çeşitliliği ve sistemli ve düzenli rapor ve analizlerin yol göstericiliği de rol oynamaktadır.
Asil Ailesi olarak, hedeflerinizi ve çocuklarınız için kurduğunuz hayallerinizi, vizyonumuzla buluşturmaya davet ediyoruz.